Народні депутати та міністри в урядовій ложі під час засідання Ради і голосування у першому читанні за проект постанови про держбюджет на 2019 рік, Київ, 18 жовтня 2018 року
Фото: Владислав Мусієнко/POOL
Верховна Рада схвалила проект державного бюджету на 2019 рік у першому читанні.

За проект постанови про держбюджет на 2019 рік проголосували 242 народних депутати (з 226 необхідних), проти — 19.

Депутати схвалили усі висновки та пропозиції до проекту та доручили уряду підготувати цей документ до другого читання. Тепер Кабмін має два тижні, аби подати до Ради оновлений проект бюджету, підготовлений до другого читання.

Зазначимо, що у минулому році Рада схвалила держбюджет-2018 у першому читанні на місяць пізніше.

«Той бюджет, який ми підготували, на сьогодні є збалансований. І безумовно, що ми готові до другого читання конструктивно з фракціями, комітетами працювати над тим, щоб зробити цей документ кращим. Але він має бути збалансований, реалістичний і має забезпечити розбудову нашої держави», — заявив у Раді прем’єр Володимир Гройсман.

У процесі обговорення проекту держбюджету представник Комітету Верховної Ради з питань бюджету Костянтин Іщєйкін зазначив, що цьогоріч депутати подали пропозицій до бюджету на додаткових 2,2 трильйонів гривень витрат. І це при тому, що сумарні витрати держбюджету-2019 за проектом Кабміну становлять близько трильйона.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України затвердив у бюджеті на наступний рік мінімальну зарплатню на рівні 4170 гривень. Відтак зарплата, за планом бюджету, має зрости з 3723 до 4170 грн. 

Також, за словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, у бюджеті на 2019 рік уряд планує передбачити 56 мільярдів гривень на будівництво доріг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile