Рада схвалила закон про удосконалення процедур суддівської кар’єри. Це пропозиція Єврокомісії

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри. За проголосували 244 парламентарі.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Він та його колега Олексій Гончаренко зауважили, що законопроєкт №10140-д — рекомендація Європейської комісії. Ідеться про зміни в доборі, конкурсі та призначенні на посаду судді.

Зокрема, цей законопроєкт передбачає:

  • зміну строку, до якого суддя зобов’язаний щорічно подати декларацію родинних зв’язків і декларацію доброчесності з 1 лютого на 1 травня;
  • урегулювання норми, що не може претендувати на посаду судді людина, яка обіймає посаду члена Вищої ради правосуддя (ВРП), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ);
  • уповноваження ВРП затверджувати Єдині показники для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді) після погодження з ВККСУ, Радою суддів України та Громадською радою доброчесності.

У пояснювальній записці до законопроєкту вказується, що на законодавчому рівні процедури добору суттєво не змінювали та принципово не переглядали, «хоча протягом останніх тринадцяти років в Україні істотно змінилася кадрова ситуація в судовій системі», зокрема декілька разів оновлювали ключові органи судового врядування.

«Існує очевидна необхідність детального аналізу та перегляду наявних процедур суддівської кар’єри з метою приведення їх у відповідність до сучасних потреб та викликів, які стоять перед судовою владою та державою», — заявляли автори законопроєкту.