ENRU

Рада підтримала закон про україномовні квоти на ТБ у першому читанні

3853f334a5eed0e0b

Верховна Рада України у першому читанні прийняла за основу законопроект, який встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні.

«За» проголосували 244 депутати Ради.

Депутати розглядатимуть законопроект за повною процедурою підготовки до другого читання. За словами авторів, буде створена робоча група, що врахує всі поправки, враховуючи ті, що стосуються підтримки кримськотатарської мови.

Наразі документ пропонує встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач та фільмів українською мовою має складати не менше як 75 % протягом доби в кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00.

Для телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення законопроект пропонує встановити обов’язкову частку на рівні 50 %.

Також законом передбачено, що фільми та передачі, що не є власним продуктом телерадіоорганізації та виконані не державною мовою повинні субтитруватися державною мовою.

У пояснювальній записці до законопроекту додається, що його прийняття «сприятиме захисту національних інтересів, а також послабленню суспільної напруги, зумовленої використанням російської мови під час виробництві телевізійних передач з урахуванням збройного конфлікту, що триває на Сході України».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram