Рада суддів заборонила використання атрибутів судової влади, зокрема, суддівської мантії під час акцій протесту.

Рада суддів заборонила використання атрибутів судової влади, зокрема, суддівської мантії під час акцій протесту.

Відповідне рішення оприлюднено на сайті Ради суддів України.

«Використання атрибутів судової влади іншими особами може бути розцінене як привласнення атрибутів судової влади та функцій судової влади. Прошу усіх учасників акції утриматись від порушень закону та привласнення будь-яких функцій будь-якого органу державної влади», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що рішення оприлюднили під час брифінгу в будівлі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, коли біля самої будівлі проходила акція протесту, учасники якої були в мантіях.

Акція присвячена непрозорому конкурсу на посади суддів до Верховного суду.

 

Як стало відомо, першого березня 2017 року, о 10 годині ранку, під приміщенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відбудеться Марш невідомих у мантіях.

Цей марш анонсовано як громадський захід, під час якого активісти мають намір одягти суддівські мантії, удаючи суддів, які беруть участь у конкурсі на посади Верховного Суду.

«Звертаюсь до організаторів та учасників акції «Марш невідомих суддів» з вимогою не допустити застосування у анонсованому заході мантії судді, як атрибуту однієї з гілок державної влади України», — йдеться в повідомленні Голови Ради суддів Валентини Сімоненко.

Раніше стало відомо, що під час конкурсу ВСУ суддя Романюк складав тести зі справи, яку він же й розглядав, однак він заперечує свою перевагу над іншими учасниками конкурсу.

Згодом в ефірі Громадського член вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов заявив, що тести для конкурсу суддів ВСУ готувались до появи списку кандидатів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: