Економіка

Депутати ухвалили закон про закупівлю озброєння без посередників

Верховна Рада
Економіка/Депутати ухвалили закон про закупівлю озброєння без посередників
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада України проголосувала у другому читанні та в цілому за закон, що дозволяє здійснювати закупівлю товарів та послуг оборонного призначення без посередників.

За відповідний закон №9122 проголосувало 236 депутатів.

«Метою законопроекту є розширення можливостей державних замовників з оборонного замовлення, зменшення витрат на закупівлю продукції, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом», — йдеться у пояснювальній записці до закону.

Зазначається, що наразі імпорт озброєння в Україні відбувається через посередницькі структури Укрспецекспорту. Такі угоди з імпорту озброєння та товарів оборонного призначення є засекреченими. Автори законопроекту сподіваються, що його остаточне схвалення зменшить державні витрати на імпорт озброєння та зроблять такі операції більш прозорими.

20 грудня 2018 року відповідний закон Рада підтримала у першому читанні. Тоді за нього проголосувало 234 депутата.

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти