Політика

Рада ухвалила за основу закон про вдосконалення Нацагенства з повернення активів

Політика/Рада ухвалила за основу закон про вдосконалення Нацагенства з повернення активів
Зберегти
Вигляд

Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон з «безвізового пакету» про вдосконалення основ діяльності Національного агентства України з виявлення, розшуку та управління активами, отриманих від корупційних та інших злочинів.

За відповідний законопроект проголосували 282 депутати.

Документом пропонується внести зміни до основного закону, які уповноважать Нацагентство не тільки на збереження активів, на які накладено арешт в кримінальному провадженні, а й на володіння, використання та/або розпорядження такими активами, в тому числі правом реалізації технологічної переробки або передачі в управління активів, конфіскованих в кримінальному провадженні.

Законопроектом також передбачається на законодавчому рівні закріпити розміри посадових окладів працівників Нацагентства, що стане додатковою гарантією їх незалежності, а також усунути внутрішні технічні неузгодженості між положеннями цього закону.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради пакет з трьох законопроектів, спрямованих на виконання Україною критеріїв запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом у сфері протидії корупції, визначивши їх невідкладними.

Пов`язані новини