Верховна Рада України ухвалила звернення до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу

Верховна Рада України ухвалила звернення до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Про це повідомляється в прес-службі Верховної Ради.

«Верховна Рада звертається до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу», — наголошується в документі.

Відповідний документ підтримали 233 народних депутати.

 «Мільйони людей загинули від жахливої смерті внаслідок злочинної політики тоталітарного режиму в той час, коли на складах псувалося зерно. Такі дії були спрямовані на умисне винищення українського народу і відповідають всім ознакам злочину геноциду відповідно до Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. Сьогодні, коли Україна знову потерпає від агресії зі сторони Російської Федерації, коли відбувається масове порушення прав та свобод громадян України на Сході України та на території окупованого Криму, важливо згадати уроки історії та вшанувати пам'ять всіх загиблих внаслідок злочинної політики тоталітарного режиму», — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Текст постанови також містить доручення голові Верховної Ради України невідкладно направити текст звернення до національних парламентів держав світу.

Раніше повідомлялося, що Україна зробила всі необхідні кроки для того, щоб на міжнародному рівні вимагати визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Поділитись: