Верховна Рада України відхилила законопроект про видобуток і реалізацію бурштину, який передбачав запровадження спрощеної процедури отримання дозволу на користування земельними надрами.

Верховна Рада України відхилила законопроект про видобуток і реалізацію бурштину №1351-1, який передбачав запровадження спрощеної процедури отримання дозволу на користування земельними надрами. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Під час голосування за цей законопроект не знайшлося мінімально необхідної кількості голосів.

Зазначається, що законопроект пропонує врегулювати особливості видобутку, реалізації бурштину на бурштиновій біржі.

Також він дозволяє місцевій владі право надавати дозвіл про постійне користування для видобутку бурштину земельні лісові ділянки, які перебувають у державній власності, а також право припиняти такі дозволи.

Голова парламенту Андрій Парубій кілька разів ставив законопроект на голосування, проте жодного разу не знаходилось достатньої кількості голосів.

Таким чином, законопроект вважається відхиленим, тож Парубій закликав уряд розробити новий.

«Я звертаюся до уряду, щоб разом із народними депутатами розробили законопроект. Щоб представили проект закону, який буде підтриманий парламентом», — сказав він.

Як наголосила перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко, яка керує спеціальною комісією з розроблення законопроектів про видобуток бурштину, від проблеми безпосередньо залежать питання економічної безпеки держави.

За її словами, державні українські компанії, які добувають бурштин за ліцензією, щорічно добувають близько 4 тонн бурштину, тоді як ті, хто здійснює видобуток бурштину та "кришує" видобуток бурштину в тіньовій сфері, щорічно добувають 150-300 тонн на рік.

Раніше повідомлялося, що затримання частини учасників збройних сутичок за видобуток бурштину в Олевську на Житомирщині.

У місті Олевськ сталася збройна сутичка, в результаті якої кілька людей потрапили до лікарні, один загинув.

Сутичку пов'язують з так званими «бурштиновими війнами».

На Рівненщині затримали прокурора у справі про незаконний видобуток бурштину.

За словами Андрія Парубія, РНБО може взяти під контроль проблему нелегального видобутку бурштину.

Журналіст Дмитро Бондар зазначав, що нелегальний видобуток бурштину можна припинити лише узаконенням цього промислу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бурштинове покоління. Як діти стають копачами «сонячного каміння» і «Невиліковна лихоманка: як на Рівненщині продовжується нелегальний видобуток бурштину»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: