Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №2103 «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з ратифікацією угоди між урядом України та урядом США для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)».

Відповідний проєкт закону підтримали 302 депутати.

Так, зокрема, проєктом передбачається внесення змін до Податкового кодексу України в частині визначення понять:

  • підзвітний рахунок і його власники, фінансовий агент і фінансовий рахунок;
  • особливості подання звітності про підзвітні рахунки;
  • збір і отримання податкової інформації контролюючими органами від фінансових агентів;
  • накладення штрафу за неподання, подання з порушеннями або з недостовірними відомостями або з помилками звітів підзвітних рахунках.

Визначається, що, якщо міжнародним договором, що містить положення про обмін інформацією, згода на обов'язковість якого надана Радою, чи укладеного на його підставі міжвідомчим договором встановлені інші правила, ніж передбачені цим законом, застосовуються правила міжнародного договору. Перелік таких міжнародних договорів оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Також Рада схвалила в другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією угоди між урядом України і урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень закону США «ПРО податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)».

За документ за основу проголосували 303 депутати.

Так, проєктом передбачено внесення змін до ЗУ «Про банки і банківську діяльність» в частині порядку розкриття банківської таємниці.

«У випадках і в обсязі, визначених угодою між урядом України і урядом США щодо FATCA та іншими міжнародними договорами, які містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов'язковість яких надана ВР, або укладеними на їх підставі міжвідомчими договорами. Порядок розкриття такої інформації встановлюється Національним банком України», — йдеться у тексті законопроєкту.

Крім того, вносяться зміни до ЗУ «Про депозитарну систему України» в частині доступу до інформації, що міститься у системі депозитарного обліку. Інформація, яка міститься у системі депозитарного обліку, надається у випадках і в обсязі, визначених угодою щодо FATCA та іншими міжнародними договорами, які містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згоду на обов'язковість яких надано Радою, або укладеними на їх підставі міжвідомчими договорами

«Порядок розкриття такої інформації встановлюється Комісією за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику», — повідомляється в документі.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт, яким скасували державну монополію на виробництво спирту.

Поділитись: