УКРАЇНА

Рада виключила Росію з переліку європейських теле- і радіомовників

УКРАЇНА/Рада виключила Росію з переліку європейських теле- і радіомовників
Зберегти
Вигляд
Парламент встановив обсяги мовлення вітчизняного і іноземного контенту на радіо телебаченні

Верховна Рада встановила обсяги мовлення вітчизняного і іноземного контенту на радіо телебаченні і визначила, що створені на замовлення або за участю одного або декількох юридичних осіб-резидентів держави, визнаної парламентом державою-агресором, теле- і радіопередачі не належать до передач європейського виробництва.

За закон № 2766 «Про внесення змін до статті 28 закону України «Про телебачення і радіомовлення», що стосуються визначення передач європейського виробництва» проголосували 229 народних депутатів.

Закон обумовлює, що в радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50% загального щотижневого обсягу мовлення.

Цей же закон визначає, що ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжку часу між 7.00 і 23.00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами: передачі європейського виробництва, а також США і Канади, повинні становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, в тому числі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення передачі українського виробництва.

Документ визначає, що передачами європейського виробництва вважаються передачі, створені одним або кількома юридичними особами-резидентами держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. До передач європейського виробництва також відносяться передачі, вироблені на замовлення юридичних осіб-резидентів держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, за умови, що безпосереднім виробником таких передач також є особи-резиденти таких держав.

У разі, якщо передача створена на замовлення або за участю одного або декількох юридичних осіб-резидентів держави, визнаного Верховною Радою державою-агресором і/або державою-окупантом, така передача не може вважатися передачею європейського або українського виробництва, зазначається в законі.

Як відомо, Верховна Рада України станом на 17 травня 2016 року визнала державою-агресором лише одну країну – Російську Федерацію.

Пов`язані новини