Верховна Рада просить скликати Радбез ООН для надання оцінки діям Росії про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

«Я від імені українського парламенту звертаюся до міжнародних організацій відреагувати на цей злочин. Звертаюся до ООН розглянути можливість терміново скликати Раду безпеки ООН з цього питання», — цитує Парубія «Інтерфакс».

Нагадаємо, що 18 квітня Міністерство юстиції РФ внесло Меджліс кримських татар до списку громадських об'єднань і релігійних організацій, діяльність яких припинена у зв'язку зі «здійсненням ними екстремістської діяльності».

У російському відомстві стверджують, що таке рішення прийняли через рішення самопроголошеного прокурора анексованого Криму Наталії Поклонської.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв вважає, що заборону діяльності Меджлісу в анексованому Криму можна прирівняти оголошенню війни кримськотатарському народу.

Раніше,  Поклонська подала позов до суду Криму про заборону Меджлісу. Проте юристи Меджлісу виявили невідповідності у позові Поклонської.

При цьому, Верховна Рада закликає міжнародне співтовариство засудити намір РФ заборонити діяльність Меджлісу.

Поділитись: