Верховна Рада України ухвалила постанову «Про святкування пам'ятних дат і ювілеїв у 2016 році», якою затверджено перелік дат, які цього року відзначатимуться на державному рівні.

За відповідний документ проголосували 244 нардепа, передає «Інтерфакс».

Зокрема, автори документа запропонували 26 лютого відзначати на державному рівні два роки з дня проведення мітингу кримських татар на підтримку територіальної цілісності України.

Відповідну пропозицію вніс на пленарному засіданні голова комітету Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький.

«Просив би як виняток додати святкування дворіччя мітингу кримських татар у Сімферополі і святкування територіальної цілісності України», - заявив Княжицький під час обговорення проекту постанови.

Крім цього, 13 липня буде днем звільнення Маріуполя. Також відзначать на державному рівні ювілеї Івана Скоропадського, Софії Русової, Миколи Миклухо-Маклая, Юрія Іллєнка та інших видатних діячів.

Визначили нардепи й список скорботних дат у 2016 році: 26 травня - 90-річчя з дня вбивства Симона Петлюри, 6 липня - 75-річчя масових розстрілів політв'язнів на Західній Україні в 1941-му та 30 вересня - 75-річчя початку розстрілів у Бабиному Яру.

/фото apostrophe.com.ua

Поділитись: