Верховна Рада України на засіданні 9 квітня розглянула 304 поправки до законопроекту про функціонування української мови як державної.

Таким чином народним депутатам залишилось розглянути більше 500 поправок до проекту закону.

Так, засідання парламенту розпочалося з розгляду 1219-ї поправки і завершилося після розгляду 1523-ї. Загалом, до другого читання законопроекту депутатами внесено 2082 поправки.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №5670-д, який визначав статус української мови як офіційної державної мови в Україні та передбачав адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення норм закону.

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу». Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Також українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур, депутати усіх рівні, судді, адвокати, керівники вишів, медпрацівники тощо.

Поділитись: