Життя

Рада Європи ступила на захист Левада-центру

Життя/Рада Європи ступила на захист Левада-центру
Зберегти
Вигляд

Рада Європи підтримала «Аналітичний Центр Юрія Левади», який Мін'юст Росії вніс в список «іноземних агентів». З відповідною заявою виступив офіційний представник РЄ Даніель Хольтген.

«Наклеювання на неурядову організацію ярлика «іноземного агента»- це практика дискримінації, якій не повинно бути місця в сьогоднішньому житті. Рада Європи неодноразово закликала владу Росії відмовитися від цієї практики, яка шкодить розвитку громадянського суспільства», - заявив він.

Напередодні стало відомо, що в зв'язку з включенням «Левада-центру» до списку «іноземних агентів» центр призупинив соціально-політичні дослідження.

Як пояснили у міністерстві, це рішення пов'язане з тим, що організація отримала грант від університету Вісконсіна в Медісоні, «керується установою, за якою стоїть Міністерство оборони США». Також в ході перевірки Мін'юст з'ясував, що «Леваду» фінансували компанії з Норвегії, Швейцарії, Великобританії та США, а також Колумбійський університет і Університет Джорджа Вашингтона.

Нагадаємо, 5 вересня міністерство юстиції Росії включило «Левада-центр», який займається дослідженням громадської думки і електоральними опитуваннями, до реєстру НКО, які виконують функції іноземного агента. Згідно з поправками до закону про НКО, політичною діяльністю, крім іншого, вважається «формування суспільно-політичних поглядів шляхом соцопитувань».

Пов`язані новини