Рада з питань судової реформи схвалила проект закону «Про Вищу раду правосуддя».

Закон покликаний внести зміни в Конституцію України в частині правосуддя, які набирають чинності 30 вересня, повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Як зазначив координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов, наступним кроком найближчим часом буде внесення законопроекту в парламент і результативне голосування за нього.

Проектом закону передбачено створення нового органу суддівського самоврядування – Вищої ради правосуддя, який буде приймати рішення про призначення, звільнення, переведення суддів; надавати згоду на затримання судді або тримання під вартою або арештом; приймати рішення про тимчасове відсторонення судді від правосуддя, притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Новий орган буде складатися з двадцяти одного члена, з яких десять – обирає з'їзд суддів України з числа суддів або суддів у відставці, двох – призначає Президент України, двох - обирає Верховна Рада України, по два члени обирають з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

Відзначається, що такий склад був підтриманий експертами Ради Європи, ОБСЄ та Венеціанської комісії.

Метою створення органу буде формування високопрофесійного і незалежного суддівського корпусу, дотримання суддями і прокурорами закону та етики.

Нагадаємо, Рада  2 червня ухвалила новий закон про судоустрій і статус суддів у внесеній президентом редакції.

13 червня президент України Петро Порошенко підписав нову редакцію закону «Про судоустрій і статус суддів». Так, закон удосконалює процедуру кваліфікаційної оцінки всіх суддів і передбачає перехід до триланкової судової системи.

Законом змінено порядок розподілу повноважень між органами суддівського управління. Дисциплінарні повноваження стосовно суддів були передані до Вищої ради правосуддя.

Поділитись: