Рада прийняла звернення до іноземних держав, парламентської асамблеї та міжнародних організацій щодо невизнання виборів до Держдуми Російської Федерації на території окупованої Автономної республіки Крим.

За відповідне рішення проголосували 269 депутатів.

Ініціатором звернення виступила Ганна Гопко та Рефат Чубаров.

«Ми пропонуємо звернутись до парламентів не визнавати вибори до Держдуми РФ. Для нас важливо, або ті хто пройдут в цих незаконних виборах до Держдуми Росії не мали змоги брати участь у засіданнях Генасамблеї та інших міжнародних організаціях», - сказала з трибуни Верховної Ради Гопко.

18 вересня в анексованому Криму пройдуть вибори до російської Держдуми. Кримські політики, підконтрольні Кремлю, претендують на обрання до російського парламенту як в одномандатних округах, так і за партійними списками. Опозиційні російські партії «Яблоко» і ПАРНАС, які засуджують анексію Криму, зовсім не висували на півострові своїх кандидатів.

На території анексованого Криму Росія створила 4 одномандатних округу: Сімферопольський, Євпаторійський, Керченський та Севастопольський.

В свою чергу, Україна вибори в анексованому Криму засудила. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав передвиборчу кампанію і самі вибори незаконними.

В коментарі Громадському політолог Дмитро Омельчук розказав, що в анексованому Криму передвиборча кампанія напередодні виборів до російської Держдуми, які відбудуться 18 вересня, проходить дуже пасивно через розчарування в російській політиці та відсутність альтернативи вибору.

Поділитись: