ENRU

Рада запровадила квоти української мови на телебаченні

618a73f49cc0978b8
Верховна Рада підтримала запровадження квот на ТБ, фото Саша Попенко

Верховна Рада підтримала проект закону про запровадження квот державної мови на українському телебаченні на рівні 75%.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації №5313 підтримали 269 народних депутатів.

Законом встановлюється, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач або фільмів українською мовою має становити не менше як 75 % протягом доби з 7.00 до 22.00.

В той же час, для телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення частка буде на рівні 50 %.

Окремо законопроектом пропонується встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75 % від загальної тривалості всіх передач новин з 7.00 до 22.00.

В документі уточнено правила обчислення частки передач та фільмів, виконаних державною мовою. Зокрема, передбачено, що фільми та передачі, які не є власним продуктом телерадіоорганізації та виконані не державною мовою повинні бути субтитровані державною мовою.

Також встановлено, що передача вважається виконаною державною мовою, якщо всі репліки ведучих виконані державною мовою. При цьому допускається використання інших мов без дублювання та озвучення при репортажах з місця подій, коментарях запрошених осіб тощо.

Зазначимо, що до залу парламенту прийшли підтримати закон ряд українських акторів. Зокрема, квоти для ТБ, підтримала акторка Ірма Вітовська, актор Остап Ступка та режисер Олесь Санін.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram