Рада затвердила стратегію боротьби з корупцією в Україні до 2025 року

Верховна Рада ухвалила закон, який визначає напрямки антикорупційної політики України до 2025 року. Антикорупційна стратегія має забезпечити злагодженість та системність у запобіганні та протидії корупції на всіх рівнях влади.

Про це повідомила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За документ проголосували 310 депутатів.

«Україна вже має висновок Європейської комісії про те, що ми досягли значного прогресу на шляху до верховенства права. Сьогодні ми зробили ще один крок до чесних судів, прокуратур та поліції, до чесної сплати податків, до нормальної роботи держпідприємств — без зловживань та корупції», — наголошує Шуляк.

Зазначається, що розробляти проєкти цієї стратегії та державної антикорупційної програми буде НАЗК. Вона також оцінюватиме ефективність заходів та зможе ініціювати перегляд державної антикорупційної програми з огляду на результати моніторингу.

Шуляк розповіла, що при НАЗК створять Координаційну робочу групу з питань антикорупційної політики. Її співголовами стануть очільник НАЗК та міністр Кабміну. Склад Координаційної робочої групи затверджує уряд, і за згодою до неї зможуть входити й народні депутати.

«Варто розуміти, що це не лише крок до держави без корупції, але й крок вперед до кандидатства та членства України у Європейському Союзі», — підсумувала Шуляк.

Голова Верховної ради Руслан Стефанчукдодав, що за попередніми підрахунками, антикорупційна стратегія допоможе заощаджувати до 200 млрд гривень на рік.

Чому це важливо?

Як пише «Укрінформ», очікується, що затвердження антикорупційної стратегії та її подальша належна імплементація дасть змогу знизити рівень корупції в Україні, зокрема шляхом усунення або мінімізації корупційних ризиків, зменшення кількості корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, зменшення корупційного досвіду громадян та бізнесу, збільшення кількості публічних службовців, громадян та бізнесу, які готові та фактично повідомляють про відомі їм випадки корупції, зниження толерантності публічних службовців, громадян та бізнесу до корупції.

Затвердження антикорупційної стратегії є важливим кроком на шляху до євроінтеграції України. Нагадаємо, що Єврокомісія у плані дій, який потрібно виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС, одним з кроків назвала подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема поміж топпосадовців, завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.