Верховна Рада зняла з порядку денного зсідання у середу, 15 липня, проєкт постанови №3650 «Про утворення та ліквідацію районів».

З такою пропозицією виступив перший заступник голови фракції «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час засідання парламенту.

«У нас є пропозиція забрати з порядку денного сьогодні проєкт постанови 3650», — сказав Корнієнко.

Цей проєкт постанови може бути повторно внесений зі змінами для розгляду в четвер, 16 липня, заявив народний депутат Віталій Безгін, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

«Ми знаємо, що є певний громадський резонанс і обурення. Є ідея, що зараз ми це питання знімемо з голосування, ще раз вивчимо ті кейси, за яким громадяни протестують і потім завтра перевнести», — розповів Безгін.

За його словами, найскладнішим кейсом укрупнення районів є їхня кількість і конфігурація в Хмельницькій області, є низка пропозицій щодо створення шостого району Вінницької області, ще одного гірського району Івано-Франківської області, і питання стосовно конфігурації трьох районів на Київщині.

Безгін назвав два ключових чинники методики з формування нового районування: це чисельність населення в 150 тисяч людей і віддаленість від райцентру не більш ніж 60 км.

1 липня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів.

Чому це важливо: чергові місцеві вибори у жовтні 2020 року мають пройти на новій територіальній основі громад і районів. Після місцевих виборів усі громади вийдуть з-під впливу району (районних органів влади).

Район матиме свої повноваження і джерела наповнення бюджету, і вони ніяк не перетинатимуться, як це маємо в чинній системі, з повноваженнями й ресурсами громад. Усі громади будуть рівними за статусом і матимуть прямі міжбюджетні відносини з державою.

Поділитись: