Рада безпеки ООН одноголосно підтримала посилення санкцій проти Північної Кореї.

Рада безпеки ООН одноголосно підтримала посилення санкцій проти Північної Кореї.

Про це повідомляє Reuters.

Резолюція ООН, прийнята за ініціативою Вашингтона, передбачає повну заборону на експорт текстилю, обмеження на закупівлю Пхеньяном нафтопродуктів і обмеження імпорту сирої нафти.

США спочатку наполягали на більш жорсткому варіанті резолюції, але в підсумку переглянули документ, побоюючись вето з боку Китаю і Росії.

Перший варіант передбачав повне ембарго на поставки нафти в КНДР і заморожування активів північнокорейського керівництва за кордоном.

«Ми не прагнемо до війни. Північнокорейський режим не пройшов точку неповернення. Якщо Пхеньян погодиться припинити свою ядерну програму, він забезпечить собі майбутнє. Якщо режим доведе, що може жити у мирі», - зазначила постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі.

Текстильна промисловість у КНДР друга за величиною експорту після вугілля. У 2016 році експорт текстилю приніс економіці КНДР 752,5 млн доларів. 80 відсотків КНДР продає Китаю. 

Санкції стали кроком у відповідь після того, як КНДР провела «шосте», «найбільш велике» ядерне випробування.

3 вересня влада Північної Кореї офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби, якою планується оснастити нову балістичну ракету.

5 вересня Меркель та Трамп погодилися щодо посилення санкцій проти КНДР. Також Трамп погодив надання зброї Південній Кореї.

Водночас у Південній Кореї почались протести проти розгортання американської системи ПРО.

11 вересня КНДР пригрозила США: Міністерство закордонних справ Північної Кореї заявило, що на Штати очікує «найбільші біль і страждання в їхній історії» у разі ухвалення нових обмежувальних заходів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: