Постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що на руках російського режиму є кров сирійських дітей.

Постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що на руках російського режиму є кров сирійських дітей.

Про це вона сказала під час виступу на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, яке скликали через ситуацію у сирійській Східній Гуті та місті Дума, де застосували хімічну зброю.

«Хімічна зброя знову використовується і через це гинуть люди, які ніколи не тримали в руках зброї. Хто здатен на це? Справжні чудовиська. Російський режим, руки якого в крові сирійських дітей, не соромиться фото постраждалих сирійських дітей. Ми не повинні забувати про російську роль у руйнівній політиці Асада (Баша Асада, президента Сирії – ред)», — заявила Гейлі.

Вона також додала, що країни-члени ООН дозволили Росії «підірвати авторитет організації».

Водночас постпред Росії в ООН Василь Небензя заявив, що реакція американської влади на хімічну атаку в Сирії «може мати серйозні наслідки».

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив що ухвалить рішення протягом доби про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума.

Раніше Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума провінції Східна Гута, що забрала життя щонайменше 70 людей.  Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

Поділитись: