Рада Безпеки рішуче засудила останні пуски Північною Кореєю балістичних ракет та пообіцяла вжити «значні заходи».

Рада Безпеки рішуче засудила останні пуски Північною Кореєю балістичних ракет та пообіцяла вжити «значні заходи».

Про це повідомляє прес-служба РБ ООН.

«Члени Ради Безпеки рішуче засудили останні запуски балістичних ракет, проведені КНДР 11 лютого 2017 року та 19 жовтня 2016 року. Ці запуски є серйозним порушенням міжнародних зобов'язань КНДР в рамках резолюцій РБ ООН», — йдеться в заяві РБ ООН.

У документі зазначається, що «дані дії сприяють розвитку систем доставки ядерної зброї КНДР і посилюють напруженість».

Члени Радбезу знову висловили жаль у зв'язку з тим, що «КНДР відволікає ресурси на балістичні ракети, коли населення відчуває велику потребу».

«Рада Безпеки продовжить уважно стежити за ситуацією і вживе подальші значні заходи, відповідно до висловлених раніше намірів Ради», — підкреслюється в заяві.

У другій половині дня 13 лютого відбулися екстрено скликані за ініціативою США і Японії закриті консультації членів Радбезу в зв'язку з ракетним пуском в КНДР

Як повідомлялося, в ніч на неділю Північна Корея здійснила запуск балістичної ракети в бік Японського моря. Ракета пролетіла близько 500 км і впала в море.

Резолюціями РБ ООН Північній Кореї забороняється здійснювати пуски ракет із застосуванням балістичних технологій. Порушення Пхеньяном заборони, а також проведення їм ядерних випробувань вже призвело до введення проти КНДР жорстких санкцій міжнародної спільноти.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: