УКРАЇНА

Раді пропонують прийняти закон про захист прав жінок в ЗСУ

10 березня, 2017 18:46
УКРАЇНА/Раді пропонують прийняти закон про захист прав жінок в ЗСУ
Зберегти
Вигляд
У Верховній Раді зареєстровано проект закону щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері військової безпеки та оборони.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері військової безпеки та оборони.

Як повідомляється на сайті парламенту, авторами законопроекту є народні депутатки Марія Іонова ( «Блок Петра Порошенка»), Олена Кондратюк ( «Батьківщина»), Світлана Войцеховська ( «Народний фронт») і Олена Бабак ( «Самопоміч»).

Законопроектом пропонується доповнити закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» статтею, яка передбачає рівні права в прийнятті та проходженні військової служби, у підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації, просуванні по службі, а також у разі припинення службових правовідносин.

Ухвалення на військову службу за контрактом у ЗСУ та інших військових формувань здійснюється з обов'язковим забезпеченням рівних умов доступу кандидатур кожної статі.

Під час проходження військової служби в ЗСУ та інших військових формуваннях гарантується:

-можливість поєднувати військову службу з сімейними обов'язками для жінок і чоловіків;

-рівне грошове забезпечення для жінок і чоловіків при однакових умовах служби;

-недопущення випадків сексуальних домагань.

Крім того, встановлюється, що на жінок під час проходження військової служби поширюються гарантії спеціального захисту під час вагітності, пологів та грудного вигодовування дитини.

У законі «Про Збройні сили України» пропонується встановити, що Міністерство оборони, серед іншого, забезпечує рівні права та можливості жінок і чоловіків у прийнятті та проходженні військової служби в ЗСУ.

Також в законі «Про військовий обов'язок і військову службу» пропонується визначити, що перелік посад, що підлягають заміщенню вищим офіцерським складом, затверджується президентом, а посад інших військовослужбовців —Міноборони, з обов'язковим дотриманням принципу забезпечення рівних умов доступу до військових посад для кандидатур кожної статі.

Крім того, в законі «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» законопроектом встановлюється, що військовослужбовці-жінки користуються всіма пільгами, передбаченими законодавством з питань соціального захисту жінок, охорони материнства і дитинства, з урахуванням особливостей і спеціальних вимог до проходження військової служби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДРУЖИНА: 5 випадкових історій жінок в армії — Hromadske.doc. 

Як говориться в пояснювальній записці, прийняття цього закону «сприятиме реальному забезпеченню дотримання принципу гендерної рівності в мілітаризованої сфері» і унеможливить дискримінацію за ознакою статі при доступі до військової служби.

Раніше Порошенко подав законопроект про захист жінок від насильства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини