ENRU

Раді запропонували 3 кандидатів на посаду омбудсмена без залучення громадськості – Лутковська

Депутати Ради висунули три кандидатури для обрання на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини без залучення до процесу консультацій представників громадянського суспільства та правозахисного середовища. Таким чином були проігноровані, в тому числі, й рекомендації ООН для забезпечення політичної незаангажованості українського офісу омбудсмена.

Про це в інтерв’ю Громадському розповіла діюча Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

«Ми отримали рекомендацію для держави перед тим, як обирати омбудсмена, все-таки провести консультації з громадськістю і більше залучити громадськість до процесу обрання омбудсмена», – сказала вона.

За її словами, на сьогоднішній сформовано список із трьох кандидатів для участі у виборах, які відбудуться 6 червня.

«Наскільки я розумію, це представниця «Народного фронту» Людмила Денісова, представник «Радикальної партії» Володимир Мамалига, представник від БПП Сергій Алєксєєв», – уточнила Лутковська.

Вона також підтвердила, що до не зверталась жодна із фракцій Ради із пропозицією висунути її кандидатуру.

«До мене не звертались. Це я зверталась і проводила зустрічі із декількома фракціями і групами депутатів з проханням підтримати позицію громадськості», – підсумувала Лутковська.

Повну версію інтерв’ю чинної Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської читайте незабаром на сайті Громадського.

Нагадаємо, що у березні Уповноважену з прав людини Валерію Лутковську було обрано до наглядової ради Фонду технічної співпраці у сфері прав людини Універсального Періодичного Огляду.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram