Радник Байдена рекомендував Зеленському подумати про «реалістичні» умови переговорів, зокрема щодо Криму — WSJ

Радник президента США Джейк Салліван під час візиту в Україну рекомендував президенту Володимиру Зеленському подумати про «реалістичні» умови для перемовин з росією, зокрема щодо Криму. Водночас низка європейських посадовців вважають, що зараз починати переговори не потрібно.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.

За даними видання, деякі американські посадовці почали підштовхувати Київ до того, щоб він задумався про мирні переговори, якщо зима загальмує ініціативу української армії у війні. Зокрема видання згадує, як про пошук дипломатичного рішення заговорив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.

WSJ зазначає, що представники адміністрації Джо Байдена, серед яких і Салліван, продовжують публічно заявляти, що Вашингтон не тиснутиме на Київ щодо дипломатичного курсу.

«Наша робота полягає в тому, щоб поставити їх у найкраще становище на полі бою, щоб у разі появи можливості для дипломатії вони були в найкращому положенні за столом переговорів. США не тиснуть на Україну», — казав Салліван.

Водночас низка європейських союзників США не бачать причин для початку перемовин, пише видання. Вони вважають, що Україна може повернути собі більше території, якщо західна зброя продовжить надходити.

Посадовці деяких європейських країн, особливо східних та північних, кажуть, що публічне прагнення переговорів може зашкодити зусиллям України та зіграти на руку росії, яка прагне розколоти альянс.

«Нам потрібно поговорити про ціну миру. [Якщо війна закінчиться зараз], українці отримають повідомлення про те, що їхня боротьба безглузда. Повідомлення, яке отримає росія, полягатиме в тому, що настав час переобладнати та перебудувати економіку. Ніхто не вірить, що росія зупиниться, доки не досягне своєї стратегічної мети», — сказав виданню північноєвропейський чиновник.

Що передувало?

Салліван приїздив до Києва 4 листопада. Після цього Politico з посиланням на джерела писало, що американці передали Зеленському рекомендацію проявити готовність до переговорів.

А вже 7 листопада Зеленський заявляв, що для старту перемовин є низка умов для рф: відновлення територіальної цілісності України, повага до Статуту ООН, відшкодування всіх збитків, завданих війною, покарання воєнних злочинців і надання гарантій, що російська агресія більше не повториться.