Радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол повідомив, що за результатами аудиту Державного резерву в місті Чортків, що на Тернопільщині, виявили нестачу майже 2700 вагонів зерна. При цьому чиновник сказав, що зерно, мовляв, «з’їли миші» — а пізніше пояснив, що то була метафора, й імена «мишей» обов’язково з’ясують.

Про це повідомляє департамент комунікацій МВС України.

За словами Апостола, аудит територіальної структури Держрезерву в Тернопільській області виявив нестачу зерна на суму понад 800 мільйонів гривень — для його перевезення знадобилося в майже 2700 вагонів.

Ще 30 травня у Facebook Апостол написав, що зерно в Чорткові «з’їли миші». А вже 2 червня пояснив, що це була метафора.

«Згадані в моїй іронічній метафорі "миші", які нібито з’їли тисячі тонн зерна, обов’язково будуть виявлені та покарані згідно з українським законодавством. Сподіваюся, що збитки, завдані державі та мільйонам наших громадян, також будуть відшкодовані», — додав радник глави МВС.

Апостол також зазначив, що йшлося про державні запаси, розраховані забезпечити населення хлібом на випадок форсмажорної ситуації.

«І цю так звану «подушку безпеки» 40-мільйонної країни банально розікрали і розпродали», — додав він.

За фактом розкрадання зерна на понад 800 мільйонів гривень слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Поділитись: