Життя

Радника колишнього президента Ефіопії засудили до довічного ув'язнення

15 грудня, 2017 22:26
Життя/Радника колишнього президента Ефіопії засудили до довічного ув'язнення
Зберегти
Вигляд
Окружний суд Гааги засудив до довічного ув'язнення Ешету Алему, радника колишнього президента Ефіопії Менгісту Хайле Маріама, за військові злочини в період масових репресій 1970-х-1980-х років (період отримав назву «червоного терору»).

Окружний суд Гааги засудив до довічного ув'язнення Ешету Алему, радника колишнього президента Ефіопії Менгісту Хайле Маріама, за військові злочини в період масових репресій 1970-х-1980-х років (період отримав назву «червоного терору»).

Про це повідомляється на сайті суду.

Його ім'я в рішенні суду не називається, але про те, що йдеться про Алему, повідомляє Reuters.

Алему визнали винним за всіма пунктами звинувачення, включаючи безпідставне затримання людей, нелюдське ставлення до затриманих, тортури і масові вбивства. Зокрема, встановив суд, він віддав у 1978 році наказ убити 75 в'язнів таборів, багатьом з яких не було і 18-ти років.

Більшість з жертв Алему були членами Ефіопською народно-революційної партії, заявили в суді. Ця марксистська партія, заснована в 1972 році, спочатку підтримувала Тимчасову військово-адміністративну раду,  яка влаштувала державний переворот у країні і скинула останнього імператора Ефіопії Хайле Селассіє I. Але після приходу Менгісту до влади між двома групами загострилися ідеологічні сперечання, і Ефіопська народно-революційна партія оголосила війну новому урядові.

«Військові злочини, вчинені цією людиною, настільки серйозні, що єдиним адекватним покаранням є довічне ув'язнення. Суд визначив саме таке покарання», — йдеться в повідомленні.

Один з тих, хто пройшов крізь концтабори Алему, був присутній на оголошенні вердикту, передає Reuters. Після закінчення суду він назвав це справедливим рішенням для країни.

«Мене кинули в табір, коли я був молодим, і я вижив. Сьогодні — день, коли ми теж повинні прощати», — сказав він.

Агентство зазначає, що Алему на батьківщині винесли в 2007 році смертний вирок, визнавши його винним у геноциді. Алему втік до Нідерландів ще в 1990 році і попросив там політичного притулку. Його заарештували в 2015 році.

Нагадаємо, у суді Гааги хорватський генерал Слободан Пральяк, визнаний винним у військових злочинах, отруївся ціанідом після оголошення вироку.

Більше про:
# Ефіопія
Пов`язані новини