Вартість газу для населення збільшиться з 40 гривень до 150-250 гривень на місяць, в залежності від розміру абонентської плати, який встановлюватиметься на місцях.

Вартість газоспоживання збільшиться з 40 гривень до 150-250 гривень на місяць в залежності від розміру абонентської плати, який встановлюватиметься на місцях.  

Про це Громадському повідомив екс-член Національної комісії з регулювання у сфері енергетики Андрій Герус.

«Раніше 13% від тих грошей, як ми платили, отримували Облгази. Тепер ціна газу зменшується, але тепер десь відсотків 20 люди платять окремо Облгазу. Тобто, сумарно, буде приріст рахунку десь на 7%. І за моїми підрахунками, загалом рахунки збільшаться від 40 гривень до 150-200 і можливо навіть 250 гривень і місяць, це, наприклад, найбільший приріст буде в місті Ужгород. Це є плата за те, що ви є приєднані до газової мережі, тобто абонентська плата. Її тепер будуть платити всі, незалежно від того, скільки газу ви споживаєте», — сказав він.

Нагадаємо, Нацкомісія, яка регулює сферу енергетики і комунальних послуг затвердила розмір абонплати за підключення до системи газопостачання, яку незабаром потрібно буде платити щомісяця на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання.

Відповідне рішення комісія ухвалила на засіданні напередодні. Наразі в тарифі за газ для населення було кілька складових: вартість газу за тисячу кубів, його транспортування трубою до будинку і податки.

Втім, із 1 квітня за транспортування уже доведеться платити окремій компанії. Таким чином, квитанції за газ зменшаться, але прийде додаткова платіжка з абонентською платою. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: