Політика

«Рамсы попутал?»: Як Коломойський поступово втрачає «Укрнафту»

Політика/«Рамсы попутал?»: Як Коломойський поступово втрачає «Укрнафту»
Зберегти
Вигляд

Спочатку його тримали на вході, не пропускаючи всередину. Потім проголосували усі рішення, проти яких застерігав олігарх. А за два місяці держава спробує змінити керівництво «Укрнафти», одного з ключових активів Ігоря Коломойського.

… Члени Наглядової Ради і депутати один за одним заходять до кабінету голови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Налякані працівники апарату з усіх сил намагають розвести пресу і учасників по інших кутках будівлі, аби ті не перетнулися бодай у коридорі. На допомогу приходить депутат Володимир Парасюк:

- Заходьте, всі це ж державне підприємство, маєте право!, - відчиняє він двері для журналістів.

- Работать только не мешайте, - шипить хтось із присутніх.

Засідання затримується вже хвилин на 40. Офіційна затримка – чекають на документи з Мін’юсту. Але між собою депутати Філатов і Найєм мають іншу причини – Коболєв з Коломойським за чаєм вирішують останні питання.

Вони і правда заходять удвох. І хоча збори ведуться в приймальні Коболєва, по-хазяйськи поводиться-таки Коломойський. Він зупиняє доповідь голови правління Укрнафти Пітера Ванхеке і розставляє свої акценти. Каже, у всіх бідах компанії винна… Юлія Тимошенко.

- Она дала указание ни одной лицензии не давать «Укрнафте».

Не радий Коломойський бачити на засіданні і виконавчого директора Нафтогазу Андрія Пасішника, з яким мав конфлікт ще в «Укртранснафті»:

- Будешь сидеть. Как Тимошенко. И четырьмя годами не отделаешься, - кидає він через всю залу.

- Игорь Валерьевич, давайте не мешать проводить заседание, - вгамовують олігарха сусіди по столу.

Збитки і невиплачені дивіденди «Укрнафти» таки стають причиною, щоб ініціювати відставку Ванхеке. Загальні збори акціонерів для цього призначили на 22 липня. Голосують всі, разом з самим Коломойським.

- Мы не заболеем и под машину не попадем. Мы придем на это собрание, – переконує він.

Серед іншого, Коломойському натякають на нещодавнє укріплення будівлі компанії залізними прутами:

- Ми у вас зможемо провести засідання, решітки не заважатимуть?

- Все проведем, решетки срежем если надо.

Навіть рішення, проти яких був проти олігарх – наперед затверджувати проекти рішень для зборів - все одно проходять голосування. Розподіл голосів шість «за» і п’ять «проти» демонструє реальний розподіл впливу у Наглядовій Раді зараз.

/Наталія Тарасовська

Пов`язані новини