Україні буде набагато простіше домогтися від країн ЄС рішення про продовження санкцій відносно Росії, якщо вона покаже Європі реальний прогрес у сфері здійснення реформ і боротьби з корупцією.

Про це заявив екс-генсек НАТО, позаштатний радник президента України Андерс Фог Расмуссен, пише Reuters.

«Я знаю зі спілкування з політиками західних столиць, що їх готовність продовжити санкції пов'язана, серед іншого, з готовністю України на ділі проводити масштабні реформи», — заявив він.

За словами Расмуссена, в якості радника українського президента він має намір налагодити двосторонній контакт між Україною і Заходом.

«По-перше, звичайно, в європейських столицях я буду доводити, що українці вже провели значні реформи. Але з іншого боку, я буду також доносити до президента сигнали від моїх співрозмовників, щоб українська влада добре розуміла, що там вважають пріоритетним», — підкреслив він.

Расмуссен також упевнений в тому, що в даний момент продовження санкцій є єдиним ефективним інструментом, який може змусити Росію припинити свою агресію в Україні.

Нагадаємо, що 27 травня лідери країн «Великої сімки» узгодили продовження санкцій проти Росії і готові посилити їх у разі потреби.
 

Поділитись: