Реакція матері на плач дитини є нейробіологічною — учені

24 жовтня, 2017 22:13
default/Реакція матері на плач дитини є нейробіологічною — учені
Зберегти
Вигляд
Реакція матері на плач власної дитини нейробіологічно обумовлена. Такого висновку прийшла група вчених із США, Італії та Китаю.

Реакція матері на плач власної дитини нейробіологічно обумовлена. Такого висновку прийшла група вчених із США, Італії та Китаю. Їх робота опублікована в науковому журналі PNAS.

На першому етапі дослідження його автори вивчали поведінку 684 молодих матерів з 11 країн, які вперше народили. Їхня взаємодія з немовлятами була записана на відео; за результатами аналізу з'ясувалося, що матері приблизно однаково реагують на плач дитини (підходять або беруть на руки) незалежно від культурних відмінностей.

На другому етапі для перевірки гіпотези про те, що реакція обумовлена ​​нейробіологічними причинами, вчені провели серію експериментів з використанням функціональної магнітно-резонансної томографії. Під час експерименту, в якому взяли участь 43 молоді матері з США, з'ясувалося, що при звуках дитячого плачу у них активуються додаткова моторна область (що відповідає за намір рухатися), дорсолатеральна частина префронтальної кори (що відповідає за обробку мови), а також верхні і середні скроневі звивини (що відповідають за обробку комплексної слухової інформації).

У наступному аналогічному експерименті брали участь молоді матері з Китаю, які народжували не вперше, з країни з культурою, відмінною від західної. Це дослідження показало активацію аналогічних зон головного мозку.

Після цього вчені порівняли нейробіологічні реакції у матерів і бездітних жінок з Італії. Коли їм вмикали аудіозаписи плачу маленьких дітей, у матерів були аналогічна з попередніми експериментами активація відділів мозку. У жінок, які не народжували, такої реакції не спостерігалося.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини