Путін відреагував на вбивство ватажка «ДНР» за 2 години. А на пожежу в російському місті Кемерово, унаслідок якої загинуло 60 людей, серед яких 41 дитина, за понад 6 годин.

Повідомлення про вибух в Донецьку, унаслідок якого загинув ватажок бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко, надійшло 31 серпня, о 18:05. Вже за 2 години, о 20:15 на сайті Кремля опублікували заяву президента Росії Володимира Путіна: «Ті, хто обрав шлях терору, насильства, залякування, не хочуть шукати мирне, політичне рішення конфлікту, не хочуть вести реальний діалог з жителями південного сходу. А роблять небезпечну ставку на дестабілізацію ситуації, на те, щоб поставити народ Донбасу на коліна. Цього в них не вийде», — ідеться в офіційному зверненні Кремля. Наприкінці звернення, Путін наголосив, що співчуває усім жителям Донбасу і додав: «Росія завжди буде з вами». 

Перше повідомлення про пожежу в торговельному центрі Кемерова було опубліковано федеральним агентством ТАСС 25 березня, о 13:45.

Тільки о 20:00, тобто через понад 6 годин, на сайті Кремля була опублікована коротка замітка: «Голові держави було повідомлено про трагедію в Кемеровській області. Володимир Путін глибоко співчуває рідним і близьким загиблих під час пожежі і бажає якнайшвидшого одужання всім постраждалим».

Нагадаємо, 25 березня в російському місті Кемерово, в торговельно-розважальному комплексі «Зимняя вишня» сталася пожежа, загинули 60 людей, більшість з яких діти.

Пожежа стала однією з наймасштабніших у Росії за останні кілька років. По всій країні відбулися мітинги пам'яті, а в самому Кемерові рідні загиблих вимагали відставки чиновників і відповідей на численні питання.

Водночас федеральні телеканали й місцева влада звинуватили учасників мітингів у «піарі на горі», заявивши, що в цьому бере участь опозиція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагедія в Кемерові: загальнонаціональний траур, протести й «удар у спину Путіну»

Стихійний мітинг у Москві, Росія, 27 березня 2018 року Фото: EPA/MAXIM SHIPENKOV

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile