ENRU

Реалізація законопроекту «Про освіту» вимагає скорочення понад половини педагогів — Мінфін

Реалізацію поточної редакції законопроекту «Про освіту» можна забезпечити лише шляхом скорочення понад половини педагогічних і науково-педагогічних працівників, скороченням витрат на обороноздатність країни або суттєвим збільшенням дефіциту держбюджету та зростанням державного боргу, «що є неприпустими заходами».

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

За словами глави відомства Олександра Данилюка, підготовлений до прийняття законопроект є фінансово не забезпеченим.

«Ресурси на реалізацію законопроекту не закладені у 3-річній Бюджетній резолюції. Потрібно враховувати можливості держбюджету та можливості економіки. Прийняття законопроекту в такій редакції — це черговий популістський крок, бо навіщо приймати закони, які в подальшому не буде можливості профінансувати?», — заявив міністр.

Зазначається, що для запропонованих у проекті закону мінімальних окладів вчителів на рівні 4-х прожиткових мінімумів протягом 5-ти років  необхідно додатково понад 160 млрд гривень.

«Також фінансово не забезпеченим залишається створення нового центрального органу виконавчої влади – Державної служби якості освіти та її територіальних органів, Національного агентства кваліфікації, проведення сертифікації вчителів тощо», — йдеться у повідомленні міністерства.

Раніше голова Міносвіти повідомляла, що на підвищення зарплат вчителям потрібно 4,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова українська школа: 9 змін, які пропонує Міносвіти.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram