ENRU

Речник СБУ: Активістів «Автономного опору» запросили до відділку і вони могли відмовитись

У львівському управлінні СБУ заявляють, що десятьох представників організації лівих націоналістів «Автономний опір» не затримували, а «запросили» до слідчого управління. При цьому у відомстві не уточнюють, в якому статусі перебувають активісти – свідків чи підозрюваних.

Про це в коментарі Громадському сказав речник управління СБУ у Львівській області Олег Александров.

«Цих десятьох людей запросили до слідчого відділу для проведення слідчих дій. Потім ми їм вручили повістки на наступні допити і відпустили», – заявив він.

При цьому на уточнююче запитання, чи могли представники «Автономного опору» відмовитись від такого «запрошення», Александров відповів: «Наскільки ви знаєте, ніхто не затриманий. Тому так, вони дійсно могли відмовитись».

Речник управління СБУ у Львівській області підтвердив, що 10 активістів «Автономного опору» є фігурантами справи за статтями про захоплення державної влади та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, однак не уточнив їхній офіційний статус в цьому провадженні.

«Проти них відкрито кримінальне провадження за двома статтями і їм виписані повістки на наступний допит. Але про їхній офіційний статус мені наразі невідомо», – сказав Александров.

Зауважимо, що в ухвалі Галицького районного суду Львова про проведення обшуків у представників організації Дмитра Піскуліна та Ярини Волошин йдеться про «поширення інформації деструктивного характеру, спрямованої на дискредитацію діючої влади, пропагування анархізму та насильницької соціальної революції». Також у тексті не згадується про «фінансування організації з декількох джерел, в тому числі, з території РФ», на якому наголосив речник управління СБУ у Львівській області.

Активісти організації пов’язують ухвалу судді Людмили Городецької про надання дозволу на обшуки з тим, що саме вона ухвалювала рішення щодо забудов у Львові, які пікетували представники «Автономного опору». А її син – Назар Городецький – є директором фірми, що має спільний бізнес із цими забудовниками.

Вранці 12 жовтня у Львові працівники СБУ провели обшуки у помешканнях і затримали 7 учасників організації лівих націоналістів «Автономний опір». Їх підозрюють у підготовці державного перевороту.

Після дня допитів у Львівському міському управлінні поліції, усіх відпустили, але вручили повістки на подальші допити. Серед затриманих — учасники кримського Євромайдану Максим Осадчук та Денис Мацола.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про обшуки і затримання активістів «Автономного опору».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram