Реформа Радбезу має принести відповідь на агресію Росії - постпред України при ООН Юрій Сергієнко

default/Реформа Радбезу має принести відповідь на агресію Росії - постпред України при ООН Юрій Сергієнко
Зберегти
Вигляд

Постред України при ООН Юрій Сергієнко сподівається на початок реформ Радбезу під час ювілейної, 70-й Генасамблеї у Нью-Йорку.

«Організація зараз в складному стані. І звичайно, що сподівання не тільки на себе, а на всіх інших, що ми зможемо коллективно врятувати цю організацію від кризи, в якій вона опинилася», - каже Сергієнко в ефірі Громадське.Світ.

Він пояснює, що криза пов'язана з маніпуляцією статутом та принципами ООН, використанням ООН в вузьких цілях окремої держави, зокрема Російською Федерацією.

Україна очікує, що буде коллективне зверненя делегацій до світових лідерів, щодо повагі до статуту ООН, щодо принципів незастосування вето в випадках, коли є загроза миру, безпекі і людьским життям.

«Таким чином, є сподівання, що щось зміниться після цій ювілейної сессії і процесс реформи Радбезу, Генасамблеї зрушиться з місця, - каже Сергієнко, - Це те, на що ми разраховуємо, тому що реформи мають принести і відпівіді на те, що діється проти України, агресія, яку влаштувала Росія, як постійний член Ради Безпеки».

Постпред України в Генасамблеї ООН також розповів, що зараз країн-учасниць активно обговорюється питання застосування права вето. Обмеження права вето, яке просувається Францією з ініціативи президента Франсуа Олланда знаходить знаходить все більшу і більшу підтримку. Також Франція ініціює окреме засідання в рамках високого рівня зустрічив Генасамблеї.

«Дуже важливо, що ініціатива виходить з країни, одного з постійних членів Радбезу, яка має право застосувати вето і сама ж пропонує обмежати його застосування. Я думаю, що буде широка підтримка ініціативи», - уточнює український дипломат.

/ Громадське.Світ

hromadske.tv