УКРАЇНА

Лікарка-управлінець з Коломиї: що відомо про нову очільницю «Охматдиту»

5 червня, 2017 13:43
УКРАЇНА/Лікарка-управлінець з Коломиї: що відомо про нову очільницю «Охматдиту»
Зберегти
Вигляд
lead
Новою головною лікаркою Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» стала лікарка із Коломиї Ірина Садов'як. Відкритий конкурс на цю посаду було проведено вперше.

Новою головною лікаркою Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» стала лікарка із Коломиї Ірина Садов'як. Відкритий конкурс на цю посаду було проведено вперше. Однак переможця вдалось обрати з другої спроби.

До кандидатів на посаду головного лікаря комісія сформувала наступні базові вимоги: повна вища медична освіта, 5 років управлінського стажу не важливо на якій посаді, знання української мови і бажано знання англійської мови.

31 травня з 7 допущених до участі у конкурсі претендентів кандидатура Садов'як була підтримана одностайним рішенням членів комісії.

 

РЕФОРМАТОРКА-УПРАВЛІНЕЦЬ З КОЛОМИЇ

Ірина Садов’як останні чотирнадцять років очолює Коломийську районну центральну лікарню. У 2013 році отримала дворічну державну стипендію як «видатний діяч охорони здоров’я». У її декларації – квартира на 82,8 квадратних метри та земельна ділянка.

Садов’як зазначила, що жодного дня не працювала лікарем і займалася виключно управлінською діяльністю – і тому планує перетворити «Охматдит» на комунальне некомерційне підприємство.

Ірина Садов’як  під час презентації на конкурсі facebook.com/ulanasuprun

«Автономізація закладу та зміна принципів управління та фінансування дасть змогу стати такому закладу більш ефективним. Ми матимемо більше господарської свободи та конкуренцію за лікарів та пацієнтів», – каже Садов’як.

Основними принципами своєї роботи вважає співпрацю з лікарями та батьками, а також між відділеннями та фахівцями. Є прихильницею відкритого доступу до реанімації. Одна з перших в області провела реформу і створила Центр первинної медико-санітарної допомоги.

Садов’як із президентом Порошенком під час відкриття Коломийського консультативно-діагностичного центру Фото: facebook.com/olagtok

Більшу частину своєї презентації новообрана головна лікарка «Охматдиту» побудувала на ключових принципах реформи медицини Міністерства охорони здоров’я – зміні управління та фінансування лікарень. Під час презентації заявила, що нетерпима до корупції – за 14 років головування звільнила 3 лікарів, які брали хабарі.

 

ЯКІ ПРОБЛЕМИ ДОВЕДЕТЬСЯ ВИРІШУВАТИ НОВІЙ ОЧІЛЬНИЦІ

Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» підпорядковується Міністерству охорони здоров’я України. Це найбільша дитяча лікарня в Україні. Кожного року в ОХМАТДИТІ роблять близько 7 тисяч операцій.

Головна проблема «Охматдиту» – новий корпус лікарні, який почали будувати ще у 2011 році. І мали завершити до «Євро-2012». Однак корпус не збудований і досі. У справу втрутилися Генеральна прокуратура та СБУ. Проти підрядників будівництва порушили справу за нецільове використання коштів, а 60 мільйонів гривень, що були незаконно використані, арештував суд.

Печерський районний суд міста Києва у січні 2017-го зняв арешт з майже 60 мільйонів гривень на рахунках державного підприємства «Укрмедпроектбуд». Згодом державне казначейство перерахувало ці гроші МОЗу для будівництва корпусу.

Ірина Литовченко, співзасновниця фонду «Таблеточки» та член Опікунської ради лікарні, однією з проблем «Охматдиту» називає також закоренілу систему корупції у закладі.

«Однією з найболючіших проблем в Охматдиті є розлучення батьків із дитиною. Ірина розповіла про те, як в Коломийській лікарні вони одні з перших зробили вільний допуск батьків до реанімації», – сказала в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

В.о. глави МОЗ Уляна Супрун Фото: facebook/ulanasuprun

Вона також додала, що на її думку «майбутнє за професіоналами, котрі не бояться брати на себе відповідальність та змінюють країну кожен на своєму місці».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# Охматдит
Пов`язані новини