ENRU

Лікарка-управлінець з Коломиї: що відомо про нову очільницю «Охматдиту»

Data?1496297712
Фото: facebook.com/Ірина Садов'як

Новою головною лікаркою Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» стала лікарка із Коломиї Ірина Садов'як. Відкритий конкурс на цю посаду було проведено вперше. Однак переможця вдалось обрати з другої спроби.

До кандидатів на посаду головного лікаря комісія сформувала наступні базові вимоги: повна вища медична освіта, 5 років управлінського стажу не важливо на якій посаді, знання української мови і бажано знання англійської мови.

31 травня з 7 допущених до участі у конкурсі претендентів кандидатура Садов'як була підтримана одностайним рішенням членів комісії.

 

РЕФОРМАТОРКА-УПРАВЛІНЕЦЬ З КОЛОМИЇ

Ірина Садов’як останні чотирнадцять років очолює Коломийську районну центральну лікарню. У 2013 році отримала дворічну державну стипендію як «видатний діяч охорони здоров’я». У її декларації – квартира на 82,8 квадратних метри та земельна ділянка.

Садов’як зазначила, що жодного дня не працювала лікарем і займалася виключно управлінською діяльністю – і тому планує перетворити «Охматдит» на комунальне некомерційне підприємство.

Ірина Садов’як  під час презентації на конкурсі facebook.com/ulanasuprun

«Автономізація закладу та зміна принципів управління та фінансування дасть змогу стати такому закладу більш ефективним. Ми матимемо більше господарської свободи та конкуренцію за лікарів та пацієнтів», – каже Садов’як.

Основними принципами своєї роботи вважає співпрацю з лікарями та батьками, а також між відділеннями та фахівцями. Є прихильницею відкритого доступу до реанімації. Одна з перших в області провела реформу і створила Центр первинної медико-санітарної допомоги.

Садов’як із президентом Порошенком під час відкриття Коломийського консультативно-діагностичного центру Фото: facebook.com/olagtok

Більшу частину своєї презентації новообрана головна лікарка «Охматдиту» побудувала на ключових принципах реформи медицини Міністерства охорони здоров’я – зміні управління та фінансування лікарень. Під час презентації заявила, що нетерпима до корупції – за 14 років головування звільнила 3 лікарів, які брали хабарі.

 

ЯКІ ПРОБЛЕМИ ДОВЕДЕТЬСЯ ВИРІШУВАТИ НОВІЙ ОЧІЛЬНИЦІ

Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» підпорядковується Міністерству охорони здоров’я України. Це найбільша дитяча лікарня в Україні. Кожного року в ОХМАТДИТІ роблять близько 7 тисяч операцій.

Головна проблема «Охматдиту» – новий корпус лікарні, який почали будувати ще у 2011 році. І мали завершити до «Євро-2012». Однак корпус не збудований і досі. У справу втрутилися Генеральна прокуратура та СБУ. Проти підрядників будівництва порушили справу за нецільове використання коштів, а 60 мільйонів гривень, що були незаконно використані, арештував суд.

Печерський районний суд міста Києва у січні 2017-го зняв арешт з майже 60 мільйонів гривень на рахунках державного підприємства «Укрмедпроектбуд». Згодом державне казначейство перерахувало ці гроші МОЗу для будівництва корпусу.

Ірина Литовченко, співзасновниця фонду «Таблеточки» та член Опікунської ради лікарні, однією з проблем «Охматдиту» називає також закоренілу систему корупції у закладі.

«Однією з найболючіших проблем в Охматдиті є розлучення батьків із дитиною. Ірина розповіла про те, як в Коломийській лікарні вони одні з перших зробили вільний допуск батьків до реанімації», – сказала в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

В.о. глави МОЗ Уляна Супрун Фото: facebook/ulanasuprun

Вона також додала, що на її думку «майбутнє за професіоналами, котрі не бояться брати на себе відповідальність та змінюють країну кожен на своєму місці».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram