ENRU

Регламентний комітет Ради підтримав зняття недоторканності з Розенблата

Комітет Верховної Ради з питань регламенту підтримав подання прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Борислава Розенблата.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«Комітет вважає, що це подання є законним, вмотивованим і також достатньо обґрунтованим», — заявив виконувач обов’язків голови комітету Павло Пинзеник.

Таким чином, питання про зняття депутатської недоторканності з Розенблата буде розглянуте в залі парламенту.  

«Я готовий відстоювати свою правоту в суді. Але тепер питання до суспільства: хто після мене захоче займатися легалізацією бурштину», — заявив Розенблат, пообіцявши співпрацювати зі слідством.

«І нікуди з України я не збираюся тікати. Я буду ходити на слідства і робити все те, що від мене вимагають. Тому, будь ласка, арештовуйте — це ваше право. Але своє ім’я я відстою», — сказав він.

Після цих слів Розенблата слово взяв антикорупційний прокурор Назар Холодницький. Він навів цитату з розмови між агентом НАБУ і Розенблатом, де він сказав, що перераховує гроші.

«Я дякую за ваш жест доброї волі, що ви заявили публічно, що не збираєтеся нікуди тікати. Але в мене тоді, просто як у людини прохання — здайте закордонні паспорти», — сказав Холодницький. 

Під час засідання було продемонстроване оперативне відео, на якому людина схожа на Розенблата отримує хабар через свого помічника. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що доказів на відео достатньо для зняття недоторканності з Розенблата. Водночас, сам депутат заявив, що це змонтоване відео, за участі акторів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помпи, гроші, два депутата: що відомо про справу Розенблата.

Нагадаємо, прокуратура підозрює Розенблата в отриманні хабарів за внесення до парламенту законопроекту щодо зменшення ренти за видобуток бурштину з 25% до 5% та лобіювання інтересів компанії «Фуджейра», яка займається видобутком бурштину.

За версією прокуратури, Розенблат вів переговори з представницею компанії, яка була агентом НАБУ під прикриттям. В результаті від компанії «Фуджейра» Розенблат отримав понад 300 тисяч доларів.

Розенблат проходить по цій справі разом із депутатом від «Народного фронту» Максимом Поляковим. 

6 липня Комітет Ради визнав необґрунтованим подання ГПУ на депутата Полякова

Підписуйтесь на наш канал в Telegram