Правоохоронці влаштували рейд до київського нічного клубу Jugendhub у Шевченківському районі. Поліція заявляє про затримання 17 людей з наркотиками та 32 відвідувачів, які, згідно з повідомленням поліції, ухилялися від призову на строкову службу.

Правоохоронці влаштували рейд до київського нічного клубу Jugendhub у Шевченківському районі. Поліція заявляє про затримання 17 людей з наркотиками. 32 відвідувачів доставлено до  військкомату, оскільки, за повідомленням поліції, вони ухилялися від призову на строкову службу.  Своєю чергою, очевидці повідомляють, що правоохоронці під час рейду застосовували силу. Правозахисники повідомляють про можливі протиправні дії силовиків.

Як повідомляє прес-служба поліції Києва, також правоохоронці виявили у закладі 11 дітей, яких передали батькам.

У повідомленні також вказується, що у клубі санкціонований обшук проводили поліція, прокуратура та представники військового комісаріату.

«На момент обшуку в клубі перебувало 200 осіб. Затримані доставлені до Шевченківського управління поліції для проведення процесуальних дій. Окрім цього, у 20-річної бармена закладу було виявлено та вилучено розфасовані прозорі пазові пакети з речовиною, схожою на наркотичну. У іншого затриманого 30-річного чоловіка поліція вилучила речовини, ззовні схожі на наркотики, галюциногенні гриби, електронні ваги, 40 тисяч гривень, 8 банківських карток», — йдеться у повідомленні поліції.

Журналістка Громадського Люда Корнієвич була на місці подій. За її словами, люди в балаклавах, деякі з них були зі зброєю, увірвалися в клуб з обох виходів – центрального і заднього. З нецензурною лексикою, штовханиною, вони кидали відвідувачів клубу на підлогу. Шукали наркотики – сказали, мають ордер на обшук.

«Декого поклали на бетон, мені вдалося просто сісти. Поки ми сиділи, всім в очі світили ліхтарем, з лайкою і копняками накидалися на тих, хто тримав у руках телефон, або опускав руки. У мого знайомого телефон відібрали, назвавши «кучерявим» і вдаривши рукою по маківці. Потім телефон повернули», — розповідає журналістка.

Пізніше на підлогу поклали усіх.

«Місця було мало, довелося ледве не лягати одне на одного і якось терпіти холодний бетон. Дівчат через кілька хвилин поставили до стінки. Хлопці й далі лежали. Як тільки хтось піднімав голову, до нього підходив «ввічливий» поліцейський у балаклаві і штурхав дубинкою. Під час перевірки, їх просили знімати взуття та шкарпетки. Підлога бетонна, холодна, вони стояли на ній босі», — додала Корнієвич.

Дівчат, які поводили себе спокійно, обшукували та відпускали. «Особисто зі мною грубо не поводилися», — сказала журналістка.

Громадському вдалося поспілкуватися з одним із хлопців, якого доставили до військового комісаріату. З міркувань безпеки ми не називаємо його ім’я.

У коментарі Громадському очевидець повідомив, що їх запакували в автобус о другій годині ночі та відвезли у військкомат 32 людей. Усі вони станом на 16:00 28 жовтня і досі там перебувають.

Через те, що хлопці відмовляються називати свої дані, працівники пункту призову продовжують їх утримувати.

Співрозмовник додав, що відпустили лише частину студентів та мешканців Донецька.

Його матері вручили повістку про призов сина. Це зробили після того, як хлопця затримали та відвезли до військкомату. За законом, повістку має право підписати або той, кого призивають, або родич з першого коліна. Мати відмовилася підписувати листок. 

Сам клуб Jugendhub повідомив, що до відвідувачів застосовувалася надмірна фізична сила — «є плями крові на підлозі!».

Також клуб заявив, що під час рейду було «вкрадено особисті речі, бар, техніка, навіть одяг - все з клубу виносили мішками!».

За повідомленням правозахисниці, співзасновниці «Восток SOS» Олександри Дворецької, серед незаконно утримуваних є кримчани, які постійно проживають на тимчасово анексованій території.

«Вони (ред.), зрозуміло,не отримували повістки. Не стала на заваді для військкомату і відсутність документів і підтвердження особи того, яких уже готують до відправки на «Десну» (навчальний військовий центр - ред)», — написала вона у Facebook.

За словами Дворецької, на практиці має місце «звичайне беззаконня, де всіх відвідувачів поліцейські, принижували і ображали».

«Уже в 11 ранку частина хлопців доставлені в Пункт збору на Зрощувальній, 17а в Києві. Тобто має місце ще й підробка документів, зокрема результатів медкомісії. Так як до Пункту збору у призовників повинні бути оформлені документи у військкоматі», — наголосила правозахисниця.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: