Понад 6 із половиною тисяч українців долучились до тижневої акції #яДонор, яку проводили до Світового дня донора. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, так багато людей долучились уперше.

За даними МОЗ, близько 3 тисяч літрів крові, зібрані у пунктах донацій, допоможуть врятувати майже 20 тисяч життів.

«Рекордсменом цього року стала Запорізька область, там донорами стали понад 1100 українців. На другому місці — Миколаївська область, де до акції долучилися майже 900 донорів, на третьому — Харківська із кількістю трохи більше 800 донорів», — повідомили в МОЗ.

До 2022 року має завершитися реформа системи крові в Україні.

Попри те, що кількість донорів в Україні постійно зростає, більшість із них (70%) жертвують кров лише раз – коли доводиться рятувати рідних чи близьких, зазначають у МОЗ.

Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я України закликають здавати кров регулярно і долучатися до порятунку життя. Наразі в Україні кількість донацій майже втричі менша (12 на 1000 населення), ніж рекомендовано ВООЗ (33 на 1000 населення).

«Кожні кілька секунд хтось у світі потребує крові. І саме добровільна та регулярна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів щороку»,  — розповіла начальниця відділу безпеки крові та донорства Центру громадського здоров’я МОЗ України Ірина Славінська.

Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий українець, якому виповнилося 18 років і який важить більше 50 кг. Щоби стати донором крові, зверніться до найближчої станції переливання крові чи центру крові. Візьміть із собою документ, що посвідчує особу.

Поділитись: