Ректору Московської духовної академії Верейському Амвросію заборонили в'їзд на 3 роки. Декількома днями раніше його не пустили в Україну.

«7 листопада архієпископа Амвросія не просто було не пропущено через кордон, а й заборонено в’їзд на територію України терміном на три роки. Тому щонайменше до 2021 року потрапити до Україна він не зможе», — повідомила Державна прикордонна служба 10 листопада.

Також у службі зазначили, що спростовують повідомлення щодо повернення Амвросія в Україну іншим рейсом — «офіційно повідомляємо, що ця інформація є фейковою та не відповідає дійсності».

7 листопада голова синодального відділу із взаємин Російської православної церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда повідомив, що Амвросія не пустили на територію України.

«Архієпископа Амвросія сьогодні в Києві на паспортному контролі не пустили в Україну. Владика прилетів на актовий день Київської духовної академії, який тепер відбудеться без нього», — написав він у телеграм-каналі.

Пізніше речник Держприкордонслужби Олег Слободян підтвердив недопущення архієпископа на територію України.

«На це було дві причини: по-перше, ця людина не змогла підтвердити мету своєї поїздки, по-друге, прикордонники виконали доручення одного з українських правоохоронних органів щодо недопуску цього громадянина РФ на територію України», — розповів він.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile