ENRU

Репортаж #зРади: новий формат від Hromadske.doс

«Репортаж #зРади» — проект від Hromadske.doc Богдана Кутєпова у новому форматі — це три частини про події у Верховній раді.

 

Репортаж #зРади 1/3

Бюрократи, лобісти та депутати в свіжому «доку» від Громадського перетворюються на маленьких звіряток, які брешуть, матюкаються, зваблюють, підкуповують, труть тьорки і мутять мутки. 

Є ще їхні посіпаки, тобто, помічники. І журналісти, багато з яких навіть не приховують своїх мрій про мандат, ну а як не вийде, то хоча б у помічники. Щоб теж терти тьорки і мутити мутки. 

Правда, ще часом доводиться спілкуватися з народом України. Якийсь дивний народ. Приходить і приходить під Раду, ніби йому медом намазано. І дехто навіть не за гроші, а щоб не дозволяти звіряткам брехати, красти, продаватись і дерибанити. Отак вони й живуть.

Полювання на сірого кардинала, готівка від Бойка, пастка фармацевтичної королеви, шпигун у сесійній залі і поминки парламентаризму. Дивіться авторський репортаж Кутєпова в оновленому експериментальному форматі Hromadske.doc.

 

Репортаж #зРади 2/3

«У меня сегодня такое настроение, хочу с кем-то подраться, – кокетливо повідомила журналістам фармацевтична королева Тетяна Бахтєєва. – Пойду найду кого-нибудь».

Перед цим вона похвалила журналістів за те, що «завжди доносять людям правду», чим страшенно знітила їх, адже компліменти від депутатів «опоблоку» – сумнівне досягнення.

«Рано или поздно, все равно кузькина мать будет» – не вгамовується Бахтєєва.

Тим часом, перший робочий день після парламентських канікул завершується. Слідом за депутатами розходяться й мітингарі. Кутєпов помічає в руках депутата Найєма підозрілу сумку, в якій теоретично поміщається до 200 тисяч доларів. Що в сумці?

Наступного дня мітингів під Радою менше. Журналіст радіо «Свобода» Сергій Андрушко скаржиться, що більшість депутатів не розуміють взагалі, навіщо вони потрапили в парламент.

І тут Кутєпов помічає депутатку Тетяну Донець, авторку скандальних правок до закону про електронне декларування, після яких депутати можуть законно приховувати майно.

«Я морально не готова, щоб мій чоловік рився у мене в шафі!» – виправдовується Донець. І видає ще кілька «перлів»...

 

Репортаж #зРади 3/3

Вже 16 років кулуарами парламенту блукає привид художника Сергія Пояркова. Міняються скликання і президенти, а Поярков – там же в тій самій кепочці. Що ж робить митець в місці, настільки далекому від мистецтва? Щоб поставити це запитання, журналісту Кутєпову доводиться пройти цілий квест і з’ясувати, що художник ходить в Раду заробляти гроші.

Серйозну розмову ведуть депутат-сотник Володимир Парасюк і справжній парламентський старожил Степан Хмара, який вже був у першому скликанні, ще коли Парасюк перейшов з дитсадка в перший клас. Досвідчений аксакал навчає молодого пацана життю, і з сумом видає: «На жаль, ми парламентаризм фактично втратили… Такого навіть у гірші часи попередніх скликань не було...»

На третій день зйомок держохорона на вході в парламент вже впізнає Кутєпова. Він намагається розвідати, чи правда, що через своїх помічників депутати платять журналістам за доступ до мікрофона. Але зустрічає сексапільних журналісток та помічниць депутатів (які раніше теж були журналістками).

Нарешті глядача чекає експеримент, заради якого один народний депутат пішов на неабиякий ризик, несанкціоновано проникнувши з камерою в сесійну залу.

«Ти заходиш в сесійну залу, і там 80% людей шось рішають. Ти собі зайшов, привітався з тим, з тим, в одну фракцію, в іншу, там заводік такий, там треба одного підняти по службі, тому стільки відкашляти – і все. Ти зайшов, за 20 хвилин вирішив усі питання – і поїхав далі на Ібіцу» – так схему роботи парламенту описує журналіст Роман Романюк.

Але в автора репортажу #зРади все ж вистачає аргументів, щоб наостанок показати глядачеві, що не все так сумно, і на диво, останню частину відео завершує #перемога.

/Камера, монтаж, пост-продакшн – Богдан Кутєпов, Hromadske.doc