Економіка

Репресивний орган. Експерти назвали загрози податкової реформи

Економіка/Репресивний орган. Експерти назвали загрози податкової реформи
Зберегти
Вигляд

Ілля Несходовський, експерт Реанімаційного пакету реформ, розкритикував плани уряду по змінам податкової системи.

Він пояснив, що адміністрування податків за новою системою призведе до зростання корупції. Зокрема, він вважає, що тіньові схеми зможуть за реформованого законодавства залишитися на митниці, а також у оподаткуванні прибутку підприємств.

«Податкова реформа дає можливість податківцям трактувати законодавство так, як вона вважає за потрібне», - вказав він і додав, що по суті податкова залишиться репресивним органом.

Тарас Козак, експерт проекту «Нова країна» поскаржився, що влада відмовилася врахувати пропозиції бізнесу та громадськості.

«Коли ми побачили, що наші пропозиції щодо податкової реформи можуть бути проігноровані владою, то всі експерти від громадськості об’єднали свої бачення, 12 концепцій в одну - це було непросто, як розумієте, - але більшість громадських організацій змогли це зробити і наше бачення підтримується бізнесом... На жаль, на Національній раді реформ наша пропозиція не була розглянута".

На початку осені Кабмін запропонував новий варіант податкової реформи. Підготовкою проекту змін опікувалося міністерство фінансів. За словами керівника Мінфіну Наталії Яресько - із активним залученням представників громадськості та експертів при Національній раді реформ.

Метою реформи є "побудова простої, прозорої, справедливої податкової системи", пояснила міністр. Крім того, зміни повинні стимулювати інвестиції, вказала міністр на презентації проекту. Вона пропонує єдину ставку у 20% на чотири базових податки - податок на додану вартість (ПДВ, нині ставка податку 20%), єдиний соціальний внесок (ЄСВ), податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та податок на прибуток (нині ставка податку 18%).

hromadske.tv

Пов`язані новини