Республіканці обрали Майка Джонсона новим кандидатом на посаду спікера. Що про нього відомо?

Республіканська партія обрала Майка Джонсона своїм новим кандидатом на посаду спікера Палати представників. Проте йому, як і попереднім кандидатам, не вистачає необхідних для перемоги голосів. Схоже, республіканці так і не наблизилися до того, щоб їхня людина стала спікером через три тижні після усунення Кевіна Маккарті.
Про це пише CNN.
Обрання Джонсона відбулося після того, як республіканці проголосували за обрання кандидатом у спікери Тома Еммера, але той вибув через кілька годин через жорсткий опір правого флангу та серйозну протидію з боку колишнього президента Дональда Трампа. Еммера вважають прихильником України.
У фінальному раунді таємного голосування Джонсона був обраний кандидатом у спікери від республіканців, набравши 128 голосів. Другий найвищий результат, 43 голоси, отримав колишній спікер Маккарті, якого вперше в історії США достроково усунули з посади три тижні тому.
Напередодні деякі члени партії висловили ідею створити команду Маккарті разом із противником допомоги Україні Джимом Джорданом, щоб вийти з безвихідного становища з посадою спікера. Вони хотіли, аби Маккарті повернувся на посаду спікера, а потім призначив Джордана своїм помічником, кажуть джерела CNN.
Республіканці перебувають під тиском пошуку нового лідера, оскільки Палата представників залишається паралізованою, а Республіканська партія не може керувати без спікера.
Партія не змогла об’єднатися з обранням нового спікера через глибокі розбіжності у своїх лавах. Так, Джордан, якого перед цим обирали кандидатом, після трьох невдалих раундів так і не зміг набрати 217 необхідних голосів у Палаті представників і вибув зі змагань.
Що відомо про Майка Джонсона?
Як пише Axios, Джонсон, якого люблять у керівництві партії, є політико-орієнтованим і принциповим консерватором.
Він є беззаперечним союзником Дональда Трампа і рішуче захищав колишнього президента США під час слухань щодо імпічменту.
Правозахисна група «Республіканці за Україну», спрямована на заохочення підтримки Києва з боку партії, поставила Джонсону оцінку F, тобто оцінила його підтримку України як дуже низьку. А його заяви правозахисники вважають антиукраїнськими.
У травні 2022 року Джонсон голосував проти пакету допомоги Україні на 40 млрд доларів. Тоді він сказав: «Ми не повинні відправляти ще 40 млрд доларів за кордон, коли на нашому власному кордоні панує хаос, американські матері намагаються знайти дитячі суміші, ціни на бензин рекордно високі, а американські сім’ї намагаються звести кінці з кінцями, не маючи достатнього контролю над тим, куди підуть гроші».
- Поділитися: