Світ / США

Республіканці та демократи США домовилися щодо захисту кордону з Мексикою: деталі поки невідомі

BBC
Світ/США/Республіканці та демократи США домовилися щодо захисту кордону з Мексикою: деталі поки невідомі
Зберегти
Вигляд
Республіканці та демократи США досягли принципової угоди щодо захисту кордону з Мексикою та в такий спосіб уникнули повторного тимчасового зупинення роботи уряду («шатдауну»).

Законодавці домовилися на закритій зустрічі у Вашингтоні, зазначає BBC.

Жодних деталей угоди поки що невідомо. Також невідомо, чи підтримає угоду безпосередньо президент США Дональд Трамп.

У своєму пізньому виступі 11 лютого він сказав: «Ми все одно будуємо стіну». Ідеться про стіну на кордоні з Мексикою, за яку активно виступає Трамп, але проти якої виступають демократи.

Сенатор-республіканець від штату Алабама Річард Шелбі підтвердив журналістам факт зустрічі, утім також не розкрив подробиць.

«У нас був удалий вечір. Ми досягли принципової угоди», — цитує сенатора американська газета The Hill.

Нагадаємо, що 25 січня президент США та Демократична партія домовилися про тимчасове припинення «шатдауну» та відновлення роботи уряду до 15 лютого 2019 року.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 цифр про два роки президентства Трампа

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Пов`язані новини