Приватний колекціонер з іспанського міста Валенсія звернувся до реставратора з проханням відновити картину митця Бартоломе Мурільйо «Непорочне зачаття», створену в XVII столітті. Із двох спроб фахівцеві цього зробити не вдалося — а за свої послуги він ще попросив 1200 євро.

Про це повідомляє The Guardian.

Зокрема, обличчя Діви Марії на оригіналі картині Мурільйо та на «відреставрованих» версіях значно розходяться.

Наразі іспанське законодавство не забороняє будь-кому — навіть без професійної освіти — працювати реставратором. Щоправда, про професійні навички конкретно реставратора «Непорочного зачаття» інформації немає.

За словами експрезидента Професійної асоціації реставраторів і колекціонерів мистецтва Іспанії (Acre) Фернандо Карери, такі випадки засвідчують необхідність посилення вимог до реставраторів та відповідальності за їхні дії.

«Нам потрібно вкладати в нашу спадщину, але перш ніж говорити про гроші, слід потурбуватися про те, щоб люди, які займаються такою роботою, мали відповідні навички», — заявив він у коментарі The Guardian.

Видання нагадує, що схожий випадок стався в 2012 році із фрескою Еліаса Гарсії Мартінеса із зображенням Христа, яку після того почали називати «Христовою Мавпою» («Monkey Christ»).

Поділитись: