Очільниця МВФ Георгієва може залишитися на другий п'ятирічний термін — ЗМІ

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва бере участь у панельній дискусії на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія, 17 січня 2024 року
Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва бере участь у панельній дискусії на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія, 17 січня 2024 рокуAP Photo / Markus Schreiber

Директорка—розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва зацікавлена у другому п'ятирічному терміні на чолі МВФ і розраховує заручитися достатньою підтримкою серед країн—членів.

Про це 8 березня повідомили Reuters і Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Термін повноважень болгарської економістки, 70-річної Крісталіни Георгієвої на посаді голови МВФ закінчується 30 вересня. Нещодавно вона отримала підтримку від міністра фінансів Франції Бруно Ле Мера, який сказав журналістам, що Георгієва виконала «чудову роботу», очоливши установу, і що Франція підтримає її на другий термін.

Підтримка Ле Мера має в цьому питанні важливе значення, враховуючи, що кандидата на посаду керівника МВФ традиційно висувають європейські країни, хоча із цим мають погодитися всі члени ЄС. Остаточне рішення ухвалює дирекція установи.

Сама ж Георгієва нещодавно сказала Reuters, що вона зосереджена на майбутній посаді, а не на тому, чи варто балотуватися на новий термін. Bloomberg повідомило, що Георгієва зацікавлена ​​у другому терміні за ймовірної достатньої підтримки.

Більше про Георгієву

Вона є другою жінкою, яка очолила МВФ, і першою з країни з ринковою економікою, що розвивається. Георгієва, яка називає себе «вічною оптимісткою», була на посаді в період великих потрясінь для світової економіки: починаючи від спалаху пандемії COVID-19 і до російського вторгнення в Україну.

Георгієва із самого початку викликала критику в МВФ і за його межами за її прагнення включити зміну клімату як фактор до звітів про спостереження за економіками країн-членів.

А ще посадовиця зіграла важливу роль у забезпеченні великих кредитів для України, допомагаючи економіці країни витримати напругу внаслідок війни проти росії.