Режим Асада наближається до переломної точки (огляд преси)

default/Режим Асада наближається до переломної точки (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Нестабільність, яка триває в Україні, є корисною для Росії. Чим більше часу українських лідерів дратують російські махінації, тим менше часу вони витрачають на проведення реформ та боротьбу з корупцією. Перспектива відновлення повномасштабної війни лякає інвесторів і це може ускладнити нинішні переговори України по реструктуризації боргу. МВФ встановив червень як кінцевий термін для досягнення угоди на нових умовах з приватними кредиторами з метою закрити фінансовий розрив у 15 мільярдів доларів. Наразі, у цьому питанні прогрес є незначним. Але зростання напруженості також б’є і по Росії. Рубль знецінився у зв’язку з новинами про сутички в Мар’їнці, а повномасштабний наступ точно спричинить нові санкції Заходу. І так виглядає, що Євросоюз подовжить свої санкції на голосуванні яке відбудеться у кінці місяця», – пише The Economist.

«Поворотні для Туреччини парламентські вибори у неділю розглядаються як референдум правлінню президента Реджепа Таїпа Ердогана. Раніше експерти та дипломати його хвалили як взірцевий приклад для Близького Сходу за інтеграцію ісламу, демократії та економіки. Він давно відхилився від демократичного курсу, ось уже протягом понад десятиліття посилюючи свою владу та придушуючи політичну опозицію. Зараз він мабуть за крок від того, щоб переписати конституцію, яка посилить його президентську владу». The New York Times пише про ті кроки Ердогана, які дозволили йому вже стати авторитарним правителем.

«20 мільйонів єменців, тобто близько 80% населення, негайно потребують їжі, води та медичної допомоги. За словами агентств із міжнародної допомоги ця гуманітарна катастрофа значно погіршується через морську блокаду, яку встановила коаліція арабських країн за підтримки урядів США та Британії. Вашингтон та Лондон тихцем намагались переконати саудитів, які очолюють коаліцію, пом’якшити свою тактику. Особливо щодо зменшення морського ембарго, але безуспішно. Тільки мала кількість суден із допомогою має право на розвантаження. Натомість, заблоковано вхід у порти комерційним сУднам. А саме від них залежать надзвичайно бідні країни», – повідомляє The Guardian.    

«Асад наближається до переломної точки». Один з найкращих експертів з Близького Сходу Девід Ігнатіус аналізує у The Washington Post атаку на режим Асада із чотирьох різних сторін. Минулого місяця сильна нова коаліція бойовиків захопила столицю провінції Ідліб. Це «Джайш аль-Фатх», «Армія Завойовників», яку підтримують Туреччина, Саудівська Аравія та Катар. Пліч-о-пліч з цією коаліцією запекло воює «Фронт аль-Нусра», який пов’язують з аль-Кайдою. Угруповання поміркованих бойовиків, відомих як «Південний Фронт», нарешті посилилось на півдні Сирії. Його підтримують США та Йорданія. І, звичайно, «Ісламська держава», найбільш загрозливе угруповання з усіх. Воно одночасно наступає з півночі, центру та сходу Сирії.