УКРАЇНА

Режисер з РФ Сокуров висловився на підтримку політв’язня Олега Сенцова

29 березня, 2017 11:04
УКРАЇНА/Режисер з РФ Сокуров висловився на підтримку політв’язня Олега Сенцова
Зберегти
Вигляд
Російський режисер Алєксандр Сокуров заявив, що чекає від Путіна рішення щодо звільнення українського режисера, який є політв’язнем РФ, Олега Сенцова

Російський режисер Алєксандр Сокуров заявив, що чекає від Путіна рішення щодо звільнення українського режисера, який є політв’язнем РФ, Олега Сенцова.

Про це він сказав на церемонії вручення премії «Ніка».

«Сьогодні я хочу сказати, що я чекаю на рішення від президента, відповіді на питання, яке ми обговорювали – доля Олега Сенцова. І президент сказав, що він буде думати над цією проблемою», — сказав Сокуров.

Крім того він засудив дії влади РФ стостовно протестувальників на антикорпуційних мітингах у багатьох містах країни, які відбувались у неділю, 26 березня. 

«Я, як і багато хто з вас, у неділю дивився, що відбувалося в країні. І мені здається, що держава робить велику помилку, поводячись настільки фамільярно з молодими людьми: зі школярами та студентами», — заявив режисер.

Нагадаємо, що в серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в створенні в Криму терористичної організації, в скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також в спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко – до 10 років позбавлення волі.

Пізніше Путін назвав політв’язня Сенцова терористом. Так він відповів Алєксандру Сокурову, який виступив на захист Сенцова на спільному засіданні президентської Ради з культури і мистецтва РФ та Ради з російської мови.

Детальніше про те, що відбувалося у Москві та інших російських містах читайте тут: акції протесту в Росії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини