Резніков про плани Міноборони: більша зарплата військовим, створення кібервійськ та питання переходу на контракт
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що працюватиме над збільшенням заробітної плати військовослужбовцям на 30%. А ще каже, що поки армія не може перейти лише на контрактну службу.
Про це Резніков сказав 3 грудня під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
Він заявив, що має «мінімальне завдання» — збільшити зарплату військовим на 30%. Проте додав, що спершу треба прораховувати можливості бюджету.
Міністр наголосив, що станом на сьогодні в Збройних силах немає заборгованості з виплати заробітних плат. Він додав, що працює спільно з міністром фінансів, щоб «не доводити ситуацію до казусів».
Резніков також зауважив, що нині в середньому солдат отримує 10 тисяч 200 грн на місяць, але «в середньому є можливості заробляти 14 тисяч 300 грн». Однак очільник відомства зазначив, що для цього у 2022 році треба виділити додаткові 18 млрд грн, яких поки в бюджеті немає.
Міністр пообіцяв шукати компромісні рішення й упродовж трьох років вибудувати «зрозумілу і прозору модель».
Також Резніков сказав, що наступного року бюджет Міноборони буде найбільшим за всю історію незалежної України. Зокрема, обсяг видатків у порівнянні з першим читанням збільшено на 2,5 млрд грн, тобто загалом він становитиме понад 148 млрд грн. Саме це, за його словами, дозволить гарантувати людям виплату грошей і деякі підвищення.
Про створення кібервійськ
Під час виступу в парламенті Резніков назвав створення кібервійськ одним із п’яти пріоритетів Міністерства оборони. Він додав, що його відомство спільно з Генштабом Збройних сил відпрацьовує структуру кібервійськ і готує відповідний законопроєкт.
«Стосовно створення кібервійськ є абсолютно чіткий план. Я на всіх візитах і зустрічах обговорював допомогу з цього приводу. Кіберзагрози теж є однією з головних п’яти загроз з боку нашого недружнього сусіда», — додав він.
Про контрактну службу
Міністр заявив, що наразі армія не може перейти лише на контрактну службу. Проте додав, що вже сьогодні представники Міноборони разом із головнокомандувачем та з Генштабом вивчають «доцільність і потребу призову саме на строкову військову службу».
«Моя позиція — можливо, нам не потрібно на такий довгий період [призивати в армію], можливо, його слід зробити коротшим», — сказав Резніков.
За його словами, важливим аспектом для цього є впровадження закону про тероборону, який розпочне діяти з 1 січня. Це базовий резерв, наголосив міністр. Він попросив депутатів дати йому час для дослідження цього питання.
Також Резніков додав, що наразі, згідно з законом, чисельність армії становить 250 тисяч людей, ще 11 тисяч додадуть за рішенням парламенту.
Загальні перспективи скасування обов’язкового призову
У 2019 році тодішній міністр оборони Андрій Загороднюк заявляв, що позиція держави — скасувати військовий призов. Водночас він казав, що перехід на професійну армію не буде швидким.
У Збройних силах торік розповідали, що планують створити систему, за якої «кожен біля свого дому буде мінімально готовий захистити власну оселю», тоді можуть скасувати призов до армії. Але створення такої системи, запевняють, займе «не один рік».
У липні 2021 року тодішній глава президентської партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко заявив, що вже з 2023 року в Україні можуть скасувати обов’язковий військовий призов. Так, за його словами, команда президента планує реформувати військкомати.
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: