УКРАЇНА

Результат переатестації поліції не виправдав витрачених грошей — юрист

УКРАЇНА/Результат переатестації поліції не виправдав витрачених грошей — юрист
Зберегти
Вигляд
lead

Результат переатестації колишніх міліціонерів у структуру Національної поліції України не виправдав витрачених на цей проект грошей. Про це в ефірі Громадського заявив юрист, експерт групи «Поліція під контролем» Євген Крапивін.

«Результат низький, він не відповідає коштам, які були надані на міжнародними організаціями. Також він не відповідає тим цілям, які стояли перед Нацполіцією», — сказав Крапивін.

За його словами, головною проблемою переатестації є неефективний механізм. «Також не впоралися через те, що Нацполіція не визнавала помилки, коли її критикувала як громадськість, так і експерти. Жодних помилок не було визнано», — наголосив юрист.

«Давайте визнаємо, що 7,7% звільнених – це дуже низька цифра. Безперечно, що 26% звільнених працівників вищої ланки – це вже краще, однак давайте говорити про атестацію загалом. І ця цифра лише понизиться, адже у судах знаходяться понад 500 позовів проти Національної поліції», — аргументував Крапивін.

У свою чергу, радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко запевнив в ефірі Громадського, що критика результатів переатестації є невиправданою.

«Ми собі не ставили планки щодо кількості переатестованих. Неможливо сказати наперед, чи знає людина законодавство чи ще щось. Тому я сьогодні не розумію налаштованість абсолютної критики. Я хотів би, аби була конструктивна розмова, тобто де були прогалини, де були плюси», — зазначив Стойко.

Нагадаємо, переатестацію в структуру Національної поліції не пройшли 5257 правоохоронців. За словами голови Нацполіції Хатії Деканоідзе, серед керівництва вищої ланки не пройшли переатестацію 26%, середньої ланки – 14%.

На сьогоднішній день штат Національної поліції нараховує близько 130 тисяч осіб. Серед них – 118 тисяч поліцейських і 12 тисяч держслужбовців.

Пов`язані новини